Toshkentdagi Zamonaviy san’at markazi (ZSM) ochilishi bo‘yicha e'lon
Fors ko‘rfazi mintaqasida yuz berayotgan so‘nggi voqealar munosabati bilan ushbu mojarodan jabr ko‘rayotgan barcha insonlar haqida chuqur o‘ylaymiz. Barcha ishtirokchilar, san’atkorlar va mehmonlarning xavfsizligi hamda farovonligini inobatga olib, Toshkent Zamonaviy San’at Markazining (ZSM) ochilish marosimini keyinroqqa qoldirish to‘g‘risida muhim qaror qabul qilindi.
Dastlabki ayrim maqolalar va e’lonlarda rasmiy ochilish sanasi sifatida 21 mart ko‘rsatilgan bo‘lishi mumkin. Mavjud vaziyatni hisobga olgan holda, hozirda barcha rejalar ehtiyotkorlik bilan qayta ko‘rib chiqilmoqda va yangi sana tasdiqlanishi bilanoq e’lon qilinadi.
Biz barcha tashrif buyuruvchilar va ishtirokchilar uchun xavfsiz hamda ochiq muhit yaratish maqsadimizga sodiq qolamiz. Ushbu davrda ko‘rsatilgan e'tibor va sabringiz uchun samimiy minnatdorchilik bildiramiz hamda yaqin kelajakda Toshkentda Markazning ko‘rgazmalari va tadbirlarini siz bilan baham ko‘rishni intiqlik bilan kutamiz.

Объявление об открытии Центра современного искусства в Ташкенте (ЦСИ)
В связи с последними событиями в регионе Персидского залива, наши мысли обращены ко всем, кого затронул этот конфликт. В целях обеспечения безопасности и благополучия всех участников, художников и гостей, мы приняли трудное решение отложить открытие Центра современного искусства в Ташкенте (ЦСИ).
Ранее некоторые статьи и анонсы могли указывать 21 марта как дату открытия. Учитывая текущую ситуацию, мы тщательно пересматриваем планы и сообщим новую дату сразу после её подтверждения.
Мы по-прежнему стремимся создать безопасную и гостеприимную среду для всех посетителей и участников. Мы искренне благодарны за ваше понимание и терпение в этот период и с нетерпением ждём возможности представить программу, выставки и мероприятия Центра в Ташкенте позднее.