29 noyabr kuni qo‘shiq muallifi va bastakor Laylo Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universitetida maxsus konsert dasturini taqdim etdi. Tadbir Clubistan — Toshkent Zamonaviy San’at Markazi (CCA) yoshlar dasturi tomonidan tashkil etildi.
Kecha CCAning ijodiy direktori va bosh kuratori, Dr. Sara Razaning iliq so‘zlari bilan boshlandi. Laylo o‘z ansambli bilan birga birinchi albomi Rootsdan asarlarni ijro etdi, unda jass notalari, hip-hop ta’sirlari va she’riy hikoyachilik uyg‘unlashib, samimiy va intiym muhit yaratdi.
Kechaning yakuniy qismi san’atkor bilan sodda suhbat bo‘lib o‘tdi, u mehmonlarga ilhomlantiruvchi fikrlar taqdim etdi.

Clubistan «Эхо корней»: концерт Лайло
29 ноября автор песен и композитор Лайло выступила с особым концертом в Международном университете Вестминстера в Ташкенте, организованным Clubistan — молодежной программой Центра современного искусства Ташкента (CCA).
Вечер начался с приветственного слова доктора Сары Раза, художественного директора и главного куратора CCA. Вместе со своим ансамблем Лайло исполнила произведения с дебютного альбома Roots, сочетая джазовые мотивы, влияния хип-хопа и поэтическое повествование, создавая трогательную и интимную атмосферу.
Заключительной частью вечера стала непринужденная беседа с артисткой, которая подарила гостям вдохновляющие мысли.